Привіт!
Інклюзивно-ресурсний центр Миколаївської міської ради Стрийського району– це свого роду посередник між родиною, яка виховує дитину з особливостями розвитку, та закладами освіти, зокрема дитячими садками і школами. Фахівці центру допомагають родинам підбирати саме той заклад і ту форму навчання, які найкраще відповідатимуть освітнім потребам дитини.
Отже, основні «клієнти» ІРЦ – це діти від 0 до 18 років та їх батьки. Під особливими освітніми потребами мається на увазі те, що у дитини є певні порушення: зору, слуху, мовлення, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку або емоційно-вольової сфери. Іноді легкі форми подібних порушень до певного часу залишаються непомітними для батьків і проявляються вже тоді, коли дитина пішла до садка чи школи. Складна адаптація або проблемна поведінка дитини теж є приводом звернутися до інклюзивно-ресурсного центру.
«Своєрідним маркером – приходити до нас чи не приходити, може бути такий момент: якщо дитина з якихось незрозумілих причин дуже важко засвоює програму у садочку або школі, дуже довго адаптується, не може більше кількох хвилин всидіти на місці, погано розуміє, що їй кажуть, не виконує словесні інструкції, тоді це дзвіночок для батьків, що треба прийти та проконсультуватися зі спеціалістами». Станом на сьогоднішній день на обліку в ІРЦ знаходиться 300 дітей. Фахівці Миколаївського інклюзивно-ресурсного центру надають послуги дітям, які проживають на території трьох територіальних громад, зокрема- Миколаївської, Розвадівської та Тростянецької.
Ми працюємо в автоматизованій системі ІРЦ
Автоматизована система інклюзивно-ресурсних центрів (далі - АС “ІРЦ”) - автоматизована система збирання, оброблення, зберігання та захисту інформації щодо осіб з особливими освітніми потребами та суб’єктів освітньої діяльності, що формується (створюється) та використовується для забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти.
(щоб перейти на сайт натисніть на зображення)
Висновок про комплексне психолого-педагогічне оцінювання
Комплексна оцінка - збір та інтерпретація інформації про особливості розвитку особи з метою визначення:
* її особливих освітніх потреб;
* її освітніх труднощів;
* розроблення рекомендацій щодо її індивідуальної освітньої траєкторії;
* модифікації чи адаптації освітньої програми (навчальних предметів);
* організації освітнього середовища;
* особливостей організації надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг;